Uluslararası Ev Taşıma

Uluslararası Ev Taşıma

Uluslar arası ev taşıma nedir? Uluslar arası ev taşıma fiyatları ne kadardır? Uluslar arası evden eve nakliyat için yapılması gerekenler nelerdir ?  Konularına değineceğimiz yeni içeriğimizde herkese sevgiler diyerek başlayalım.

        Uluslararası Ev taşıma Nedir?

Öncelikle bu içeriğimizde siz değerli müşterilerimize konuyu daha detaylı anlatabilmek adına temel bilinmesi gerekenleri aydınlatarak  uluslar arası evden eve nakliyat konusunda eksik bilgilerinizi tamamlamak istedik.

Uluslar arası ev taşıma tıpkı ülke içinde ister şehir içinde isterseniz de şehir dışına ev eşyalarınızı bir yerden alıp yeni ikamet adresinize nakletmektir.  İşte uluslar arası eşya taşıma işlemi de yurtiçinde yapılan işleme benzemektedir. Fakat burada yurtiçi taşımacılığından farkı bazı prosedürler ve maliyet farkları vardır. Özellikle gelişen teknoloji ve imkanlarla birlikte günümüzde artık eskiye nazaran insanlar uluslar arası ev taşıma imkanlarından faydalanmak ve taşındıkları ülkeye eşyalarını da götürmek istemektedirler. Yukarıda da belirttiğimiz üzere uluslar arası eşya taşıma alanında artık gelişen imkanlar ve yüksek ihtiyaç ile birçok uluslar arası nakliyat firması bulunmakta ve doğal olarak da seçenek arttıkça karar vermek zorlaşmaktadır. Yurtdışı taşımacılık konusunda UTR Lojistik olarak hem fırsatlar sunmak hem de bilinmeyenleri aydınlatmaya çalışmaktayız.

       Uluslar arası Ev Taşıma Fiyatları Ne Kadaradır?

Uluslararası Ev Taşıma

Uluslar arası ev taşıma fiyatları tıpkı yurtiçinde olduğu gibi belli değişkenlere bağlıdır.  Bu fiyat kriterleri tamamen sizlerin ihtiyaçlarına göre değişmekte ve belirlenmektedir uluslar arası taşımacılık yurtiçi taşımacılığa göre daha maliyetlidir. Bunun birkaç sebebi vardır ve bazıları şu şekildedir:

 • Taşınacağınız ülkenin özel vergi şartları
 • Taşınacağınız mesafe(km)
 • Gümrük, evrak masrafları
 • İstediğiniz hizmet kriterleri( ambalaj, nakliye asansörü, montaj vs.)

 

İşte yukarıda sıralayamadığımız daha birçok etkenden dolayı uluslar arası ev taşıma maliyetleri farklılıklar göstermektedir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için daha önce yazmış olduğumuz ‘Yurt Dışına Ev Eşyası Taşıma Fiyatları’’ konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

      Uluslar arası Evden Eve Nakliyat İçin Yapılması Gerekenler?

Uluslararası Ev Taşıma

Uluslar arası evden eve nakliyat kendi içinde bir dizi işlem gerektirmektedir. Bunlardan bazılarını siz değerli müşterilerimiz gerçekleştirirken bazılarını da UTR Lojistik firması olarak bizler tamamlamaktayız. Bu içeriğimizde siz eğerli müşterilerimizin yapması gerekenleri sıralayacağız:

 1. Öncelikle taşımaya karar verdikten sonra hangi eşyalarınızın nakliyesini yaptıracağınıza ve nasıl bir hizmet istediğinizi kararlaştırmak.
 2. Taşınacak eşyalar için bir eşya listesi oluşturmak
 3. Taşıma tarihinizden en az bir hafta önce randevu alarak ücretsiz ekspertiz hizmetimizi talep etmek
 4. Konsolosluktan alacağınız taşıma adresi belgesi( İkametgah)
 5. Pasaport fotokopiniz(1,2,3 ve 4. Sayfalarının)
 6. Önlü ve arkalı nüfus cüzdanı fotokopiniz
 7. Gidilecek ülkenin oturum izni
 8. Gümrük için Noter’den taktikli vekaletname Bu vekaletname matbu bir örnektir ve tarafınıza e-mail ile iletilmektedir.
 9. Eğer eşya sahibi yurt dışında ise bu evraklar yurt dışında hazırlanarak konsolosluktan tasdikli olarak bize ulaştırılmalıdır.

Yukarıda sıraladığımız işlem basamaklarında firmamız sizlere danışmanlık yapmakta ve yönlendirmektedir. Bu saydıklarımızla ilgili daha önce yazdığımız ‘’Yurtdışına eşya taşıma için gerekli belgeler ‘’konulu yazımıza da göz atabilirsiniz. Bu ve benzeri konularda daha detaylı bilgi için aşağıda belirttiğimiz iletişim kanallarından ulaşabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

İletişim:

Adres : Güzelyalı Mah. İstiklal Cd. No: 52  Pendik / İstanbul, Türkiye

+90 (507) 647 80 60

+90 (533) 712 62 25

info@utrnakliyat.com

Call Now ButtonHemen Arayın
WhatsApp Whatsapp Destek Hattı